Интервью с лидером фанатов Буковины Черновцы

Мы общались с фанатами разных клубов, и благодаря им, вы можете узнать больше о разных фанатських движениях Украины. Смотрите больше в рубрике Интервью . А сейчас, вашему вниманию такое долгожданное интервью с лидером фанатов Буковины.

Розкажіть про себе. Чим ви займаєтесь у буденному житті?

Не люблю багато про себе розповідати — така в мене натура. По будням працюю комунальному підприємстві міста.

Розкажіть будь ласка трохи про історію вашого руху. Як все починалось?

Все починалося у травні 2005 року. Спочатку домашка до 10 осіб, потім виїзд під 20, точно не пам’ятаю. На пальцях можна перерахувати тих? хто залишився по сьогодні у двіжі. Околофутбол почався аж у 2007 році, а 2010 рік притягнув багато народу на сектор. Але з того покоління теж мало залишилося персонажів. Саме того року перформанс вийшов на новий рівень. Вплинула на це фінансова сторона. Словом, у двіжі з’явився капітал завдяки реалізації квитків на фан-сектор

Фанати Буковини відомі всій Україні своїми перфомансами та рівнем підтримки. Чи важко було піднятись на такий рівень?

Якщо чесно, то я не задоволений нашим рівнем. Ми загальмували на рівні 2011 року. З того часу мало що змінилося в плані візуалки та голосового супорту. Є звісно плюси, але їх мало. На фоні загальної картинки вони не помітні. Я розумію та усвідомлюю причини, але зараз якось не до цього (я про війну). Коли все закінчиться, будемо все міняти та розвивати, бо без ентузіазму та натхнення нічого путнього не вийде.

Якщо можете розкажіть про ваші стосунки з фанатами інших клубів? До та після оголошення перемир’я.

У нас багато ворогів на заході України. Лише з Карпатами нормально. Але це зараз не актуальне питання. Колись я навіть не міг уявити, що так може все скластися на фанатській сцені, хоча ми завжди поважали опонентів.

Який з матчів за весь час запам’ятався вам найбільше?( У плані перфомансів та акцій)

Чесно кажучи, їх немало. Деякі акції вдалося виконати майже ідеально, а інші не вийшли так як планувалося. Наприклад останній перф на матчі кубку України, текстовики мали бути жовтого кольору, а перед Днем Незалежності розпродали увесь жовтий та синій матеріал. Довелося використовувати білий, і все в останній день. Димова презентація жовто-синя теж не вдалася, так як вітер все перемішав, і не вийшло так як було задумано.  Такі тонкості.

 Розкажіть про виїзд, який запам’ятався вам на все життя.

З виїздами ситуація цікава, так як згадуєш їх коли щось трапиться таке, що схоже на моменти, які були на виїзді. Всі вони запам’ятаються на все життя , бо на кожному свої двіжняки, фестивалі, куражи, мутки та інше.

Відомо, що українські фанати не залишались осторонь під час подій на Майдані та інших містах, чи брали ваші хлопці участь у цих подіях, чи можливо ви організовували щось у своєму місті?

Багато хто з наших був на Майдані. Я було з початку навіть не знав про них, бо люди не рідко бували на матчах, але… були й ті, хто постійно на матчах. У місті теж були двіжняки, і ультрас Буковини грали не останню скрипку в цьому «спектаклі» біля Чернівецької ОДА, та інші теми, що відбувались пізніше.

Чи бере хтось з ваших хлопців участь у АТО, розкажіть про них детальніше.

Є пару наших там, найбільше в куріні УНСО. Саме з цією організацією наш двіж дуже пов’язаний починаючи з 2007 року. Контора, яка мала вплив на фанатів Буковини, котра багато в чому допомагала, підтримувала, формувала національну свідомість, ми разом робили «справу праву» в місті та області, тому лише унсовцям довіряємо у цей складний час для України. Тому лише з ними підемо «під кулі» як у тій пісні: «за Україну, за її волю, за честь,за славу, за народ…» Ось така лірична метафора:)

Пройшло вже майже пів року, як режим був скинутий. Але міліція залишилась та ж сама, чи не вважаєте ви, що зараз треба боротись проти бандитів в погонах?

Ну мусора, лишились мусорами,  хоча ми зараз й маємо якийсь вплив на локальному рівні, але я все-одно не буду їм довіряти. Там купа реваншистів, які хочу помститися нашим хлопцям за певні епізоди, тому ми постійно на варті.

 

Якщо можна прокоментуйте ситуацію на одному з останніх матчів, коли за одним з фанатів бігала місцева міліція.

Щодо матчу на кубку України з Чорноморцем — то там все почалося з конфлікту офіцера СБ Буковина та мною особисто, як споуком. Він рішив дої*атись через петарди та решту піротехніки, мені прийшлось його «ввічливо» попросити з фан-сектору, аби не провокувати конфлікт.  Але цей персонаж вирішив, що він тут бог… Ситуація якби заспокоїлася, але після матчу він знову продовжив провокувати. Дійшло до серйозного конфлікту, в який вписалися решта стюардів-воїнів, довелося махатись на аргументах, так як наша тіпо хуліганська банда (пихато називаючи себе «Браві») дала по-тапкам із сектору й спокійно спостерігала, наче вони не з «двіжу». Пізніше підтяглися мусара, які замутили цей «маріо-брос» на секторі, де наш парнішка влаштував їм марш-бросок, який виявився їм не під силу))) Але то таке…

Словом, цей момент розставив все по місцям:
— те, що мусара лише чекають, щоб нас запакувати за «беспредел»
— те, що пафосна шайка, яка себе називає «Браві» зганьбилася  вдруге, і немає відношення до фанатів Буковини, не бере участі в наших акціях, не катає на виїзда, і взагалі приходить на матчі поторгувати своїми харями, та пофоткатися для особистого фотографу — це вся їхня доля.
— те, що нам варто готуватися до продовження революції.

Ви маєте можливість звернутись до не тільки до українців, але і до російський фанатів.

Чесно кажучи, до російської сцени мені якось останнім часом глибоко..байдуже, але в принципі так само й до сербської, німецької, польської, хорватської, грецької…Вся європейська ультрас сцена мене не те що розчарувала, радше я втратив ту повагу, котра була раніше. Всі вони, праві, пару років назад кричали, заряджали, вивішували банери, мутили акції у підтримку Косово, а коли у нас анексували Крим — ні слово від жодного європейського двіжу.
А більше всього болить, що так звані слов’яни проковтнули  все це, шо хорвати, шо чехи, шо поляки.

Расскажи друзьям
Translate »
error: Использовать материалы можно только с разрешения администрация